Menu Zamknij

Malowanie i lakierowanie proszkowe

Malowanie i lakierowanie proszkowe Kraków - małopolska

Wykonujemy wysokiej jakości usługi malowania proszkowego – lakierowania proszkowego. Działamy w obszarze woj. małopolskiego a zwłaszcza – Kraków, Skawina, Wadowice, Myślenice, Sucha Beskidzka – a także Bielsko Biała, Katowice, Tychy, Chrzanów, Tarnów, Bochnia, Dębica

 

Proces malowania proszkowego

To proces malowania elementów, wcześniej odpowiednio przygotowanych w kąpieli chemicznej bądź metoda strumieniowo ścierną, farbą w postaci naelektryzowanego proszku. Następnie elementy te zostają wypalane w piecu od 10 – 25 min, w temp od 140 – 220°C, dzięki czemu proszek ulega polimeryzacji i zostaje utwardzony.

1. Przygotowanie powierzchni:

Proces niezwykle istotny w całym procesie malowania. Staranne i dokładne przygotowanie wpływa na jakość malowanych powierzchni oraz na późniejszą odporność lakieru. Do procesu przygotowania używamy:

 Wytrawianie zanurzeniowe (wanny),
w zależności od materiału dobieramy chemię oraz długość kąpieli.

 Piaskowanie, śrutowanie.

2. Proces malowania

W zależności od rodzaju lakieru, stopnia skomplikowania elementu, dobieramy odpowiednie proporcje napięcia oraz technikę malowania. W JPMalarnia stosujemy techniki:

 Korona
Natrysk elektrostatyczny używany do większości powierzchni, bardzo ekonomiczny, umożliwiający malowanie farb połyskowych

 Tribo
Natrysk elektrokinetyczny używany do powierzchni o skomplikowanych kształcie

3. Wypalanie i wykończenie:

Wypalanie jest istotną częścią całego procesu lakierowania proszkowego. Odpowiednie wypalenie wpływa na jakość i trwałość powłoki. Posiadamy 2 rodzaje pieców do wypalania:

 Piec przelotowy
Szerokość: 115cm wysokość: 125cm przeznaczony do dużych serii.

 Piec wsadowy
Długość: 860cm szerokość: 240cm wysokość: 190cm przeznaczony do dużych gabarytów.